O NÁS

     Bezpečné drevené hračky pre deti. To je hlavná idea, s ktorou sme prišli na slovenský trh. Náš e-shop sa zameriava výlučne na ponuku drevených hračiek, ktoré boli vyrobené v Európskej únii. Prvoradým kritériom pri ich výbere je pre nás zdravie detí. To musí byť chránené v najvyššej možnej miere. Preto vyberáme len kvalitné, ekologicky spracované drevené hračky s osvedčením a certifikátom bezpečnosti.

HISTÓRIA

     Internetová predajňa hračiek Hravosdrevom.sk vznikla v roku 2015. V júni toho istého roku sme sa stali výhradným distribútorom originálnych drevených hračiek renomovanej maďarskej spoločnosti FAUNA pre Slovensko. Od začiatku však nepôsobíme len ako elektronická predajňa hračiek. Máme radi osobný kontakt s našimi zákazníkmi a deťmi. Preto nás často môžete stretnúť na mestských trhoch, jarmokoch alebo špecializovaných výstavách a festivaloch. Teší nás, ak si rodičia aj deti pred nákupom hračky pozrú a vyskúšajú.

     V marci 2016 sa nám podaril ďalší dôležitý krok. Stali sme sa výhradným slovenským distribútorom známeho európskeho producenta ekologických drevených hračiek – poľskej firmy BAJO. Naša ponuka sa tým výrazne spestrila. V súčasnosti nájdete v našom elektronickom katalógu približne 400 rôznych bezpečných drevených hračiek od šiestich výrobcov z Česka, Maďarska a Poľska. Okrem veľkých značiek FAUNA a BAJO sú to aj menší remeselníci MAŠEK a ČERNÝ a dynamicky rozvíjajúce sa hračkárske firmy SOBUS a DABO.

BEZPEČNÉ DREVENÉ HRAČKY S CERTIFIKÁTOM

     Dodávatelia a výrobcovia, ktorých hračky ponúkame, starostlivo dbajú na ich ekologické spracovanie a bezpečnosť pre deti. Všetci spĺňajú najprísnejšie zdravotné a hygienické normy stanovené Európskou úniou (EN71).

     Samozrejmosťou sú špecializované certifikáty (TÜV, Rheinland), ktoré garantujú ekologickú nezávadnosť hračiek a podporu lokálneho priemyslu. Dôkazom veľkého dôrazu na zdravotnú nezávadnosť drevených hračiek sú špeciálne farbivá a ochranné nátery, ktorými producenti drevo konzervujú.

DREVENÉ HRAČKY POMÁHAJÚ DEŤOM

     Hoci klasické bezpečné drevené hračky tvoria základ nášho portfólia, nebránime sa ani moderným a inovatívnym trendom v oblasti hier a vzdelávania. Preto ponúkame aj rôzne edukačné pomôcky, motorické hračky, pohyblivé hračky, 3D puzzle či hlavolamy.

     Našim cieľom je, aby deti mali radosť z hry a aby si vďaka kreatívnym dreveným hračkám rozvíjali svoju obrazotvornosť, motorické schopnosti, logické myslenie, abstrakciu a umelecké nadanie.